TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT
divit-se-nebo-dat-za-pravdu-hnusu

Divit se, nebo dát za pravdu hnusu

Před časem jsem narazil na krátkou glosu pana Tomáše Pfeffera. O lidech svého oboru a patrně i věku napsal toto:

„Takřka 30 let po studentské revoluci pomůže partička mladejch sympatickejch lidí k moci StBákovi, podvodníkovi a populistovi nejtvrdšího zrna. Udělají to bez sebemenšího náznaku skrupulí, v trendy hadrech a s úsměvy na rtech. Za oligarchovy peníze mu vytvoří falešnou image Robina Hooda a bojovníka s palermem.

Co na tom, že tenhle frajer zázračně nabyl firmy a pohádkové jmění právě v dobách, kdy se pachtoval s politiky oněch tradičních stran.

Pak namluví 30% voličů, že hospodský kradou, všechno je kampaň a účelovka. Prostě čau lidi.

Jako člověk, který se dvě dekády živí poradenstvím, bezmezně vyznávám profesionalitu a kvalitu služeb. Z pružnosti páteří těhle hvězd svého oboru, míry cynismu a absence jakékoliv morální kocoviny se mi ale chce zvracet. Přátelé, kamarádi, seznamte se s jádrem PR týmu předsedy ANO, který sám neumí česky, nedá dohromady kloudnou větu, jedná hystericky až afektovaně a zřejmě ani neumí psát na počítači: Marek Prchal, Lucie Kubovičová, Marek Hanč, Vladimír Vořechovský, Petr Topinka...“

Na rozdíl od něj mne nepřepadá při pohledu na foto PR týmu AB údiv, ale hnus. Nepřepadá mne údiv, ani nad tím, co všechno jsou „děti sametu“ schopny udělat za peníze. Chci se zastat hnusu. Je to, podle neurovědců, stará emoce, mnohem starší, než rozum. Zachraňovala člověka, dávno před úvahami před tím, aby pozřel = přijal něco zkaženého.

Otázka pro vědce i nevědce stojí podle mne takto:

Kolik lidí v naší zemi a proč ztratilo zdravé instinkty – emoce, když se musí dlouhými úvahami a rozumnými důvody přesvědčovat o instinktivních samozřejmostech?

Obávám se, že je marné rozumnými důvody vzbuzovat odpor v člověku, kterému se (sám od sebe) nezvedne žaludek a nepocítí strach, už jen při pohledu na tak silně deformované charaktery:

Zeman, Ovčáček, Babiš, Putin...

Možná se neschopnost nebo neochota rozlišovat větší grázly od menších podepsala tak, že už většina nepozná skutečného diktátora od směšného trouby. Bohužel rozhodující se ukazuje instinkt, a ne rozum.

14 12 2018 obr4

Zdroj: Facebook.

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1