TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Několik poznámek ke článku Bohumila Doležala „Trochu si odpočineme“

  1. Není pravda, že byl učiněn poslední krok ke stabilizaci babišovských Nových pořádků. Naopak, každý krok, který vyznavači těchto pořádků udělají, je přibližuje jeho konci. Lidé nejsou natolik blbí, jenom chvíli trvá, než je něčeho opravdu příliš a donutí je to zvednout zadky.

  2. Není problém, že pan Doležal vidí věci jinak než „Milion chvilek pro demokracii“. Problémem ovšem je, když se otupuje ostří občanského vzdoru diskusí o tom, jestli jsme ve sračkách po kolena, anebo až po krk.

  3. Problém naší současné společnosti není po výtce ani zdaleka český. Jeho odstíny se zrcadlí také na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku... Chtělo by se říct, že jsme konfrontováni s „duchem doby“ našeho civilizačního okruhu.

  4. A zpět na začátek k ad. 1): nezvedneme-li zadky, bude to signál, že jsme nehodni budoucnosti a přišel čas k odchodu ze scény. Chceme-li tomu zabránit, tak ne mluvením, ale akcí. Milion chvilek pro demokracii, a další podobné akce, proto vnímám pozitivně.

Článek B.D. zde.

 

 

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1