TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Vládneme, nerušit

Přesně před dvaceti lety v červenci byla podepsána tzv. Opoziční smlouva, která měla stabilizovat českou společnost prostřednictvím paktu dvou nejmocnějších politických stran. V archivu České televize si můžete pustit dokumentární film s názvem "Vládneme, nerušit", který je na internetu opatřen tímto komentářem:

Následky opoziční smlouvy provázejí naši zemi dodnes. Korupční skandály, mafiánské vraždy, útoky na novináře, podivné nákupy stíhaček – jen náhoda nebo přímý důsledek zákulisních politických dohod? Nová fakta a souvislosti o jedné z nejčerstvějších kapitol naší porevoluční historie v dokumentu Erika Taberyho a Tomáše Kudrny.  (Zdroj: Česká televize)

Dodejme, že když prezident Zeman tak rád vzpomíná na "podpásovky" své strany, jistě není jediný, ve kterém může tato doba vzbuzovat nepříjemné pocity. Jak vzpomíná  Petra Buzková na kauzu Olovo, kdy na ni poradci tehdejšího premiéra shromažďovali kompromitující materiály? Jak vzpomíná novinářka Sabina Slonková na tajemníka ministra zahraničních věcí Karla Srbu ze šloufovského křídla, který si odseděl osm let za připravovanou vraždu Slonkové? Jak se dodnes rosí čelo americkým diplomatům, tehdy kvůli Zemanovu spolupracovníkovi Milanu Jedličkovi, který byl kvůli své kriminální minulosti v hledáčku amerických tajných služeb?  (V Čechách působil i jeho bratr „George“, neboli Jiří Jedlička, který byl v r. 2000 zvolen předsedou burzovní komory Burzy cenných papírů, ač podle ověřených zdrojů nevěděl o obchodování na burze zhola nic.) 

Miloš Zeman, tento bezskrupulózní technolog moci, se vždy obklopoval prodejnou soldateskou a na tom se ani po dvaceti letech nic nezměnilo. Václav Klaus se jako dítě navrací zpět do lůna svého privatizačního projektu, když dlí v Kellnerově knihovně, zaživa mumifikován a obklopen pouze hrstkou svých nejvěrnějších, a útočí na svou nemesis, Václava Havla, a vůbec všechny tehdejší disidenty, kteří nebyli konformní jako on sám (a punc non-konformity mu nepomohl získat ani jeho nemainstreamový boj proti globálnímu oteplování).

Dokument "Vládneme, nerušit" je ke zhlédnutí zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit

Článek z archivu New York Times - Svědectví Jedličkovy ženy Hermi

https://www.nytimes.com/1991/09/13/nyregion/divorce-retaliation-supplies-new-lead-in-83-murder.html

Všichni Zemanovi poradci a diplomatické protesty Američanů

https://zpravy.idnes.cz/ze-sloufa-je-mrtvy-muz-069-/domaci.aspx?c=A010723_000352_domaci_has

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1