TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Pan Žáček je možná trochu cvok, ale je to cvok hezký!

Lidé si ovšem rozhodně nechtějí kazit dojem o konopí nějakými mozoly, když mohou lenošit s brčkem ve stínu věkovité lípy a smát se jako „normální šílenci“... I tak je pan Žáček inspirativní. Třeba v tom, že by se určitě dalo stavět z jinčích materiálů a s jinou vyhlídkou, než že to tu musí všechno zůstat navěky.

V ČR každoročně vyroste cca o 2 mil. kubíků dřevní hmoty více, než stihneme vytěžit. 34 % území jsou lesní plochy, což je více než dvakrát tolik než za první republiky! Staví se mraky rodinných domků v podivných příměstských sídlištích, kde jsou pozemky jak plivance a nulová občanská vybavenost... Jsou to domy, kde chybí hřiště, školky, školy... Hospody! Tam se nevytvoří mezi lidmi žádné sociální vazby, každý si bydlí ve svém, nejlépe za zdí. Bydlí, nežije. Spíš jenom přespává. Děti nezískají k tomu místu žádný vztah a hned jak mohou, zařizují si život po svém a hlavně jinde. Jaký je tedy důvod, aby se stavěly domy „na furt“?

Všechny tyhle rychlodomy v rychloobcích by se mohly stavět ze dřeva – z materiálu, který je po ruce, je levný, je po všech stránkách skvělý. Anebo z toho konopí – svět by byl plný veselých stavebníků!

Ale jak praví klasik: cihla je cihla...

Autor je architekt.

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1