TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Tohle je Amerika

Pokud se vám zdá, že v dnešní době mizí inteligentní kultura, tak se podívejte na čtyřminutové video herce a producenta Donalda Glovera „Childish Gambino – This Is America“[1]. 

A pokud chcete vědět, jak vypadá duše moderní Ameriky, tak se na to podívejte dvakrát. Teprve po druhém zhlédnutí je možné začít všímat si a propojovat všechny podněty: zpěvák má na sobě kalhoty Jižanské armády z Americké občanské války. Paroduje Jima Crowa – karikaturu „negra“ z té doby. Děj se dělí na dvě „reality“ – na zpěvákově pozadí jsou záběry skutečné Ameriky: dveře aut otevřené jen na straně řidičů (které odvlekla policie), vraždy – skutečné incidenty, děti zírají do mobilů a ignorují vše, co se děje. Video je natočené v obrovském bílém skladišti, které reprezentuje bílou korporátní Ameriku, atd. O střihu a neuvěřitelné práci s kamerou, která zůstává zaostřena na pohybujícího tanečníka, zatímco pozadí zůstává rozmazané, nemluvme.  Za čtyři dny získalo video přes 60 milionů zhlédnutí převážně patrně díky tomu, že neuvěřitelně rezonuje s negativními pocity těch, kteří Ameriku znají a pozorují její rozklad.


Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1