TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Komokřesťanství – komunistická verze křesťanství v Číně

V zemi, kam se náš prezident „jezdí učit, jak stabilizovat společnost“, už zas „zítra znamená včera“.

Komunisté po století krvavých represí dovolí vyznávání i jiných kultů a náboženství na území své říše. Dovolí to, ale jen když jim věřící dříve konkurenčních náboženství budou přinášet oběti a sloužit:

  1. Přinesou oběť a zřeknou se všeho, čemu věří a co odporuje komunistické ideologii a praxi. 

  2. Budou sloužit: krmit všechny chudé, ošetřovat všechny nemocné, učit číst a psát všechny negramotné. Učit ale jen to čtení, psaní a počítání – nic nad to.

Komunistům tím zůstane víc času a peněz na to, proč tu jsou: na rozdmýchávání (třídní) nenávisti mezi poddanými a v nekomunistických zemích v duchu svého hesla „čím hůř, tím líp“.

Za touhle masivní kouřovou clonou jsou teprve ty správné podmínky, aby se komunističtí papaláši zmocnili co největší soukromé moci a majetků. Ani císařům se o takové říši nezdálo!

K tomu přichází komentář z Radia Vaticana[1]:

Dvě protestantské církve v Číně se rozhodly provést cenzuru Bible podle směrnic komunistické strany. Odstranily proto veškeré duchovní kontexty, které nelze převést na práci pro chudé. Operace je součástí širšího plánu tzv. sinizace, která chce křesťanství v Číně přepólovat a vytvořit čínské křesťanství, píše agentura Ucanews.[2]

Pětiletý program si klade za cíl skloubit křesťanství s komunistickou stranou skrze podporu socialistických hodnot a sepsání tzv. světské verze Bible, hlásání socialismu a čínského patriotismu v kostelech, ale také akademické zpracování a vyučování čínských dějin, filosofie a theologie. Součástí plánu je rovněž šíření stranicko-křesťanských propagandistických materiálů pod nálepkou vzdělávacích programů.

Kromě eliminace nadpřirozených prvků a jejich zastoupení jakousi socialistickou kulturou, jsou v plánu také kulturní změny. Mají se projevit v církevní hudbě, architektuře, malířství, kaligrafii a dokonce i v oblečení, aby se čínskému křesťanství zajistily veškeré možné výrazové formy. Dokument nicméně hlásá, že charitativní a sociální práce se má řídit heslem: „Miluj bližního jako sebe samého“.


Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1