TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

K „Ďábel hledá bydlení“

Představa o exorcistech.

Pan Stránský vyčítá samu skutečnost jejich existence slovy, že je to návrat k praktikám, které známe z hollywoodských filmů. Možná, že on opravdu jiné informace o moderním exorcismu než z těchto filmů nemá, nicméně nelze argumentovat odkazem na uměleckou produkci, třebaže zejm. v tomto případě ne zrovna kvalitní, natož vypovídající o skutečnosti.

Moderní exorcisté totiž bývají většinou sami psychology nebo psychiatry, především pak s nimi a dalšími odborníky úzce spolupracují. Jejich úkolem je pouze poskytnout spirituální podporu těm, u nichž psychiatrická pomoc dlouhodobě selhává.

Představu schizofrenika, nad kterým tlustý prelát v šeru kobky mává krucifixem a mumlá přitom nějaké formulky, které přerušují pouze zoufale skřeky a výkřiky trpícího, by si měl MJS opravit. 

Moc mě to mrzí. Pana Stránského jsem si vždy vážila a vážím, časopisu Přítomnost rovněž. Budu vás samozřejmě i nadále nejen sledovat a číst, nicméně vás snažně prosím, aby si časopis uchoval svou dlouhodobou a příslovečnou úroveň, měl by zacházet napříště s relevantními fakty.

Možná by nebylo od věci článek stáhnout.

Děkuji za pochopení a přeji příjemné jarní dny.

Se srdečným pozdravem
Miriam Kubičková

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1