TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

The Economist píše o spolku Přátelé Miloše Zemana a vlivu Ruska na volby na Západě

„Ruské dezinformace křiví americkou a evropskou demokracii“, tak zní titulek prestižního časopisu The Economist, ve které se píše mj. o financování nedávných politických kampaní. Arron Banks a jeho podpora kampaně odchodu z EU, spolek Přátelé Miloše Zemana a neprůhledné financování kampaně prezidenta České republiky, a především rozsáhlá ruská operace během voleb v USA, ze kterých vyšel vítězně Donald Trump – během amerických voleb měly některé dezinformační skupiny získat na Facebooku až 100 tisíc fanoušků. The Economist sleduje historii ruských dezinformačních kampaní daleko do minulosti: šíření konspirací o vraždě J. F. Kennedyho, falešné pamflety snažící se rozeštvat hnutí Černých panterů (Black Panthers) a Židovskou obrannou ligu (Jewish Defence League) v 70. letech atd. Pokračuje to až dodnes. Samostatnou kapitolou jsou referenda (vítěz bere vše); ruské weby a falešné osobní profily byli mimořádně aktivní např. během katalánské volby. Kdy konečně někdo ze západních politiků tyto praktiky jednoznačně odsoudí, označí je jako bezpečnostní hrozbu a začne k nim podle toho přistupovat?

Celý text v angličtině naleznete na našem webu The New Presence, který s týdeníkem The Economist uzavřel exkluzivní smlouvu o reprintu článků. Odkaz na celý text zde.

Podporují nás:

                                                     30 05 2018 KJ                 30 05 2018 Uprazeno             

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1