TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Reakce k MeToo! 2

Nejsem žádná feministka a puritánka, ale žasnu nad článkem Bohumila Doležala "Me Too". Zde v USA nejde o "statisíce obstarožních hysterek", co se "rozvzpomenuly", ale konečně se ozývají dívky, které se kdysi ozvat nemohly. Možná jde o to, aby pánové už konečně pochopili, že nestojíme o to, aby se nám sahalo na zadek, v mnohých případech i nadbíhalo mnohem více, když nechceme. Nežijeme už v jeskyních a je mnoho lepších způsobů, jak dobývat ženy, což zřejmě ještě mnoho mužů nepochopilo, a tak je potřeba jim to připomenout. A když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém! Je to odplata za to, jak muži celá staletí utlačovali ženy ve všech oborech a zneužívali své fyzické síly. Nejde o žádný hon na čarodějnice, v tomto případě "čaroděje ", ale jde o vydobytí slušnosti.

Nejde o pomstychtivost, ale když někteří pánové nerozumí, že už po staletí nestojíme o jejich styl chování, a nepochopí jen jemné varování nebo odmítnutí, tak dojde i na soudy. Nepříjemnosti to přináší nejen jim, ale i ženám, dnes již po létech, a přetřásání "starých ", ale nicméně stále živých činů. Samozřejmě, že je trapné, jakožto "obstarožní hysterky" se ozývat až teď, ale neměly třeba tehdy jiné východisko. Nikdy ovšem není pozdě, myslím, že se pan Doležal zcela mýlí v tom, o co jde... Náš osud by neměl být jen v rukou mužů, jsme také součástí pokroku, života a rozhodování, "fifty-fifty" - půl na půl. Článek mně popudil, neb jsem z něj cítila výsměch a nepřiznání, že muži stále utlačují ženy ve většině pozic.

Pozn. redakce DB:

K Vaší glose bych namítl, že se pan Doležal, podle mne, vymezil proti hysterii, která nemá provázet ani spravedlivý boj - činí ho nevěrohodným a znespravedlňuje ho.

Glosa B. Doležala zde.

 

 

Podporují nás:

                                                     30 05 2018 KJ                 30 05 2018 Uprazeno             

Partneři:

logo pozadi cervena udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1