TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Reaguji na glosu Me Too

Pan Bohumil Doležal kritizoval kampaň MeToo. Ta si podle něj vyžádala první mužskou oběť, veřejně činnou osobnost, kterou měly „obstarožní hysterky“ dohnat k sebevraždě. Pomiňme, že zástupce státu Kentucky pan Johnson měl podle dostupných svědectví pořádat divoké večírky ve svém „papežském domě“ pravidelně. Při jednom z nich se měl pokusit o ono znásilnění. Je jedno, jestli se věc opravdu udála, nebo ne – ale uveďme na pravou míru tuto věc: dotyčná dívka se nyní „nerozvzpomíná“ – věc nahlásila na radu rodičů bezprostředně poté, co se měl incident stát. Kampaň MeToo poukazála na to, že ženy jsou stále stigmatizovány a považovány za nevěrohodné.

Spontánně vzniklá kampaň MeToo ukázala také na problém zneužívání moci z pozice autority, při kterém dochází k sexuálnímu násilí. Není o pokládání rukou na koleno nebo osahávání zadků, jak je interpretována v české kotlině obránci „tradičních hodnot“ (Schwarzenberg, Strach...). 

V tomto smyslu u nás stále panují staré pořádky, řečeno výrazem pana Doležala.

Glosa Bohumila Doležala MeToo!!! zde

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1