TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Jan Vocel

Články

Pitomiův džihád

Vyzývá Okamura k vraždění muslimů?

Zrada Bohuslava Sobotky

Zrazen zrazuje a ze samého kličkování bude pád.

Zeman opět podpořil extremisty

Miloš Zeman přednesl v Terezíně projev, v němž to nejdůležitější bylo to, co zamlčel - a podpořil tím de facto stranu s neonacistickým zázemím.

Miroslav Sládek nám zase vrací Československo

Duchovní otec českých pravicových populistů Miroslav Sládek se vrací a zkrachovalá strana SPR-RSČ prochází obnovou. Oproti hnutí Úsvit, které spoléhá jako vždy na Víta Bártu, a Tomiu Okamurovi, jenž v Praze uhání sponzory spojené s kmotrem Tomášem Hrdličkou, se Sládek vrací do politiky za peníze, jejichž původ zatím neznáme.

Zatímco čeští neonacisté pochopili (alespoň ti inteligentnější), že skinheadský vzhled už není „in“, stejně jako opěvování Třetí říše, a postupně přecházejí v adoraci české fašistické scény za první republiky, Miroslav Sládek prokázal, že starého psa novým kouskům nenaučíš. Místo modernizace své strany pouze oprášil 20 let starý program a ideje, mezi kterými se vyjímá zejména petice za anulaci rozdělení Československa, tedy požadavek, kterému se voliči vysmívali už v roce 1998, kdy odeslali jeho stranu do politického zapomnění. V kontextu současného vzedmutí pravicového populismu, kdy protiimigrantské strany přibývají jako houby po dešti, doufejme, že tam už zůstane navždy.

Podporují nás:

                                                     30 05 2018 KJ                 30 05 2018 Uprazeno             

Partneři:

logo pozadi cervena udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1